Dzieci lubią brać udział w kuchni – ozdabiać ciasta czy przynosić i wybierać składniki. Pragniesz podsycić zapał kulinarny Twojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci – czemu warto wysłać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci uczą się samodzielności i rozwijają swoją kreatywność i co jest niezmiernie ważne – zdobywają praktyczne umiejętności. A po prostu kapitalnie się bawią. Opanowywanie smacznych przepisów, komponowanie ulubionych smaków i wybieranie i mieszanie ingredientów – to wszystko sprawia, iż maluchy z zapałem gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się też z zasadami, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach asystują również rodzice, jest to zatem wspaniała sposobność do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą przypatrywać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a później poczęstować się tym, co ugotowały.

Jak prowadzone są warsztaty kulinarne dla dzieci?

Spotkania organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny. Podczas warsztatów uczestnicy szykują danie główne i deser. Młodzi adepci kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – spróbować swoich sił w pieczeniu przystrojonej świeżymi składnikami, pachnącej tradycyjnej pizzy, ewentualnie przyrządzić pyszny makaron na słodko lub słono. W czasie warsztatów grupa przygotowuje też przepyszny deser – mus z polewą oraz mascarpone. Lekcja połączona z zabawą to znakomity sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ukochanych potraw niesie dzieciakom sporo satysfakcji. Nawet bardzo niesforny maluch będzie z pasją oddawał się przystrajaniu tortu bądź przyrządzaniu smacznej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz bardzo dobre podejście do maluchów.

Nasze dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]