Na ebagaznik.pl znajdziesz więcej szczegółów o bagażnik na hak rowerowy.

Budowa ścieżek rowerowych nie tylko w dużych aglomeracjach, lecz także w licznych miasteczkach wypoczynkowych w Polsce i za granicą przyczyniła się do tego, iż pakując się na wczasy pragniemy wziąć ze sobą rower. Jeżeli jedziemy w pojedynkę i nasz rower łatwo są się rozkręcić, można po prostu zagospodarować dla niego miejsce w bagażniku. Problemy pojawiają się, jeśli wyruszamy z kilkuosobową rodziną i musimy wziąć kilka rowerów. W takim przypadku warto skorzystać z platformy rowerowej.

Czy platforma rowerowa oddziałuje na sterowanie samochodem?

Rowery można przewieźć na platformie rowerowej instalowanej na haku bądź na dachu auta, montując na nim specjalne uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja umożliwia przewóz nawet do czterech jednośladów. Uchwyty rowerowe są mniej kosztowne, jednakże mają także parę minusów. Umocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, bywa bardzo kłopotliwe szczególnie dla niewysokich osób. Prócz tego ustawienie roweru na bagażniku dachowym zwiększa wysokość pojazdu, i o ile zwykle nie przeszkadza to w trakcie przejazdu pod niskimi bramami, kładkami dla pieszych czy mostami, to zmienia sterowność auta z uwagi na to, że jest on bardziej podatny na mocne porywy wiatru. Natomiast platformy rowerowe montowane na hak wydłużają auta, wskutek tego osoby nimi kierujące muszą zachować wyjątkową ostrożność przy parkowaniu tyłem oraz cofaniu pojazdu. Rowery transportowane na platformie w wielu przypadkach też wychodzą poza obrys samochodu, co może utrudniać wymijanie innych aut na ciasnych szosach.

Przed kupnem bagażnika na rower na hak sprawdź jego maksymalny udźwig oraz sposób mocowania rowerów

Postanawiając o zakupie platformy rowerowej na hak należy najpierw odpowiedzieć sobie na parę pytań. Nie jest to najtańszy sprzęt, wobec tego należy już na początku określić ile sztuk jednośladów docelowo będziemy chcieli zabrać ze sobą. Bagażnik na rower od znanego producenta, np. od Thule, posłuży nam lata i jeżeli zamawiamy go z myślą o rodzinnych wyprawach, powinno się postawić na taki, na którym zmieścimy 3 bądź 4 jednoślady. Innym istotnym czynnikiem jest znajomość łącznej masy rowerów – przed zamówieniem bagażnika trzeba upewnić się czy udźwignie on ładunek jaki potrzebujemy na nim transportować. Sprawdźmy również jak dopinane są rowery do platformy na hak. Większa ilość mocowań utrzymujących jednoślad na miejscu zmniejsza zagrożenie jego przesunięcia się w trakcie podróży, skutkujące ewentualnym uszkodzeniem lakieru. W razie pytań, jaką platformę na rower zamówić, zalecamy zwrócić się po poradę do przedstawiciela sklepu oferującego taki asortyment.

Nasze dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]