Szukasz szczegółowych wiadomości o lokalu na chrzciny? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla rodziców chrzest jest pierwszym dużym familijnym wydarzeniem, w którego centrum będzie ich nowo narodzona pociecha, z tej przyczyny troszczą się o to, by wszystko tego dnia było dopięte na ostatni guzik. Planowanie chrzcin bywa jednakże wyzwaniem, szczególnie gdy na chrzest zaprasza się dużą liczbę bliskich i przyjaciół. Poniżej znajdziesz parę porad, które wesprą cię w tym zakresie.

Nie śpiesz się – organizuj chrzciny bez pośpiechu

Niegdyś chrzciny miały miejsce zaraz po urodzeniu malucha, czasem nawet w dniu połogu, z uwagi na wysoką śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzest zamienił się w istotny dzień nie tylko dla najbliższej rodziny dziecka, tym samym jest organizowany zwykle 6-7 miesięcy po jego urodzinach. Daje to przestrzeń na szczegółowe rozważenie najważniejszych aspektów tego wydarzenia, jak wybór kościoła, w którym będzie udzielony sakrament, a także ojca i matki chrzestnych. Wybierając w parafii termin sakramentu należy uwzględnić to, ile tygodni będzie nieodzowne na zaproszenie gości, jak również zamówienie dla nich obiadu i noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z odległych miast. W wysłanych zaproszeniach należy zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojej obecności, co jest konieczne do określenia jaką liczbę osób finalnie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się też wskazać, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Goście najczęściej kupują zabawki, natomiast rodzicom większą radość dadzą praktyczne prezenty, jak np. fotelik do auta, wózek dla dziecka bądź zestaw ubrań.

Jak znaleźć lokal na chrzciny?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny planowano najczęściej w mieszkaniu rodziny malucha, skutkiem tego nie wszyscy obecni podczas ceremonii w kościele mogli być zapraszani na uroczysty poczęstunek. Współcześnie normą jest już wspólny obiad dla ogromnej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych nowych rodziców. Sprawdzając oferty sal, w których można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zapewnią bajecznie ozdobione wnętrza, ale również współdziałają z dostawcą cateringu, który przygotuje jadłospis harmonizujący z charakterem wydarzenia i który zagwarantuje fachową obsługę gości. Jeśli sakrament wyznaczony jest na okres letni, warto wybrać salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym najmłodsi goście imprezy zamiast zanudzać się przy stole mogą harcować pośród zieleni, a fotograf albo rodzina zrobi śliczne zdjęcia. Ważny jest dodatkowo taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, aby przejazd z kościoła do miejsca obiadu nie trwał zbyt długo, podobnie jak późniejszy transport biesiadników do domu czy zarezerwowanego hotelu.

Nasze dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]