Na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ sprawdzisz, kto ma w swojej ofercie utylizację starych mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których z różnych względów nie chcemy się pozbyć. Aby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu, zwykle chowamy je do komórki lokatorskiej, na poddasze bądź do piwnicy. Rzecz jednak w tym, iż po wielu miesiącach także te pomieszczenia stają się tak zapchane, że codzienne ich użytkowanie bywa niemożliwe. Dopiero to popycha wielu z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, stanowiących przesłankę do tego, żeby uwolnić się od zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie często planujemy także, kiedy nabywamy zaniedbany dom albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble ze strychu, piwnicy i mieszkania.

Wywóz mebli – poznaj trzy najlepsze rozwiązania

Odpady takie jak połamane meble, połamane panele podłogowe lub ścienne, sprzęty elektroniczne czy elementy stolarki okiennej nie powinny trafić do pojemnika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeśli chcemy się ich pozbyć, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio przestronnym bagażnikiem samochodu lub przyczepą. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce z reguły w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem przymuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie rupieci o sporej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o legalną utylizację jego zawartości. Podmioty wynajmujące kontenery nierzadko oferują też fachowe wsparcie przy sprzątaniu poddasza, komórki lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko porzucone na wysypisku

Stare meble, o ile będą przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją zawodowo, nie muszą być porzucone na składowisku lub być spalone. Po rozebraniu ich na części podstawowe i podzieleniu ich według materiału, z jakiego zostały wykonane, mogą zostać znów przetworzone i posłużyć do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie się je wykonuje, sprowadza się zwykle do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do produkcji kolejnych garderób, stołów albo regałów.

Nasze dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]