Jeszcze nigdy nie widziałeś tak dobrej oferty druku 3D Kraków!

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest kierowana przede wszystkim do pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD oraz przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego w technologii PolyJet, DMLS, FDM, oraz SLA, SLS, może skorzystać z tej usługi zakładając, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem oferuje też usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajduje się także strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły przygotowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładny wydruk 3D małych elementów

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk bardzo wąskich elementów, gładkiej powierzchni, detali oraz wyrazistych konturów.

Technologia SLS – druk 3D poliamidem w proszku

Technologia druku 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki druku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje dokładność kształtu oraz wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

Drukowanie 3D w technologii FDM – barwne materiały

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi atrakcyjna relacja ceny do jakości, a także opcja korzystania z filamentów w szerokiej palecie barw. W trakcie druku metodą FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]