Dowiedz się więcej o sali na wesele w Krakowie.

Ślub i odbywające się po nim uroczystości weselne to dzień, o którym rodzina młodej pary i sproszeni goście będę pamiętać przez kilka kolejnych miesięcy, a nieraz nawet lat. Jeśli nowożeńcy zdecydują się na urządzenie przyjęcia dla dużej ilości gości, jednym z pierwszych wyzwań, z którym będą musieli się zmierzyć, jest zarezerwowanie odpowiedniego domu weselnego, w którym goście spędzą ten niezwykły wieczór w najlepszych warunkach.

Dom weselny – liczy się jego pojemność oraz dystans od kościoła

Wybierając salę na wesele narzeczeni musi uwzględnić kilka dość istotnych czynników. W pierwszej kolejności musi ustalić liczbę uczestników wesela, żeby mieć pewność, iż w wybranej sali weselnej bez trudu znajdzie się wystarczająco przestrzeni dla każdego. Zaproszeni muszą mieć własne miejsce ich przy stoliku, ale istotne jest również, żeby mieli gdzie tańczyć. Prócz tego nowożeńcy powinni sprawdzić w jakim dystansie od kościoła znajduje się dom weselny i czy dojazd do niego nie będzie utrudniony. Jeśli na ślub poproszona jest rodzina i przyjaciele z dalekich krańców Polski, trzeba poszukiwać sali weselnej, w sąsiedztwie której znajduje się duża baza hotelowa. Ostatnią kwestią jest sama organizacja wesela, innymi słowy znalezienie obsługi kelnerskiej oraz oprawy muzycznej, udekorowanie sali i wybranie menu. Te tematy mogą przekroczyć możliwości pary młodej, toteż warto szukać takich domów weselnych, które proponują pomoc w obszarze całościowej organizacji wesela.

Pałac Radziwiłłów w Balicach – sale weselne na 130 zaproszonych

Narzeczeni z południa Polski, przede wszystkim z okolic Krakowa, mogą zorganizować wesele w niezmiernie malowniczym obiekcie, jakim jest historyczny Pałac Radziwiłłów zlokalizowany w Balicach. W jego wnętrzach biesiady weselne wyprawiane są od dziesięcioleci, a każde z nich wyróżnia się niesamowitą oprawą. Pałac dysponuje czterema salami gotowymi pomieścić ponad stu osób. Wesele można urządzić też w ogrodzie przed Pałacem, a wtedy brać udział w nim zdoła bez problemu około 350 zaproszonych. Zaletą Pałacu Radziwiłłów jest to, że położony jest raptem 12 kilometrów od Krakowa, który ma niezmiernie bogatą bazę noclegów. Dojazd gości po ceremonii do sali weselnej nie powinien zatem trwać dłużej aniżeli nieco ponad pół godziny.

Nasze dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]