Sesje coachingowe - tu przeczytasz o najkorzystniejszej ofercie

Kompletne wykorzystanie własnego potencjału może nie być łatwe. Czasem źródłem kłopotów bywają przeszkody psychologiczne, innym razem zwyczajnie brakuje nam motywacji. Niezależnie od przyczyny, takie przeciwności bywają niezwykle dokuczliwe i niejednokrotnie uniemożliwiają rozwój osobisty bądź zawodowy. Co najgorsze, pokonanie ich na własną rękę jest w szeregu przypadków jest niemożliwe lub przynajmniej niesamowicie trudne. Z tej przyczyny warto skorzystać z wiedzy specjalistów. Tym bardziej, że techniki wykorzystywane dzisiaj przez coachów w wielu przypadkach są niesłychanie efektywnym narzędziem w przezwyciężaniu przeszkód stojących na ścieżce do realizacji zaplanowanych celów.

Profesjonalny coaching. Jakie problemy analizuje coach?

Współpraca z coachem zaczyna się od wzajemnego poznania się obu stron. Żeby osiągnąć planowane rezultaty, na wstępie najistotniejsze jest z całą pewnością uformowanie obopólnej ufności oraz specyficznego typu zrozumienia. W ciągu początkowych spotkań – które można przeprowadzić za pośrednictwem popularnych komunikatorów albo przez telefon – coach pozna też cele, umiejętności i cechy charakteru swojego klienta, a także omówi z nim program działania. Podczas współpracy z reguły przeprowadza się parę sesji coachingowych, które trwają 90 minut. Ostatnie spotkanie jest natomiast sposobnością do ocenienia działań i ustalenia, na ile klient będzie sobie radził z danymi przeszkodami na własną rękę. To, które zagadnienia będą rozpracowywane w czasie sesji coachingowych jest uzależnione od ambicji osoby szukającej pomocy – może to być podwyższenie szeroko rozumianej satysfakcji z życia bądź spotęgowanie jego skuteczności.

Kiedy należy skorzystać z coachingu?

Na profesjonalny coaching warto zdecydować się w różnych sytuacjach. Jedną z najistotniejszych pobudek przemawiających za zwróceniem się o pomoc coacha, jest pragnienie pełnego spożytkowania własnego potencjału w celu poszerzenia kwalifikacji zawodowych albo personalnych. Coach psycholog może również realnie pomóc nam w podniesieniu komfortu życia, m.in. ucząc, jak redukować lęki lub wzmacniając poziom satysfakcji.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]