Jeżeli chcesz zlecić usuwanie infekcji WordPress, wejdź na http://tinyurl.com/ydyd84gp.

WordPress stał się w ostatnich latach tak popularnym CMS-em, iż liczbę sklepów i witryninternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się aktualnie na miliony. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony tworzone na WordPressie są popularnym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania strony wirusem, konieczne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak poznać zawirusowaną stronę na WordPress?

Ze strony rozsyłany jest spam? Nie możesz się zalogować? Teksty na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na stronie znalazłeś linki do nieznanych Ci portali? To raptem kilka z popularnych objawów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich sytuacjach wymagane jest szybka reakcja w celu znalezienia źródła infekcji, a następnie przywrócenia strony do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach hakerów najlepiej zlecić profesjonalistom od tego typu działań, ponieważ usuwanie wirusów z WordPressa z reguły przekracza wiedzę osób, które codziennie zajmują się tylko tworzeniem sklepów i stron www na tym CMS-ie.

Czyszczenie infekcji WordPress – kompleksowy przegląd plików oraz baz danych strony

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem malware ze stron opartych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych prowadzą wnikliwe sprawdzenie plików i baz danych strony. Weryfikują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod zastosowanych na stronie motywów oraz wtyczek. W toku naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zredukują niebezpieczeństwo powtórnej ataków. Jeżeli długotrwałe zainfekowanie było powodem dodania strony do spisu wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści podejmują również niezbędne działania w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Usunięcie wszystkich skutków ataku hakerskiego nie gwarantuje, że taki kazus nie nastąpi za kilka miesięcy, stąd kluczowe jest okresowe aktualizowanie CMS-a i używanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]