Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, aby korzystać z protez. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Z tego powodu tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo wygodniejsze, ale również mają wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie widocznych długo rezultatów, ograniczając do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębów.

Implanty zębowe – jak przebiega leczenie?

Obecnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm i trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie okresu gojenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać napojów zawierających alkohol, bardzo ciepłych dań oraz palenia papierosów. Istotne będzie również stosowanie odpowiednich preparatów, które zwalczają ból oraz obrzęk.

Implanty zębowe – jak znaleźć specjalistę

Implantologia wywiera duży wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu bardzo istotne okazuje się to, by znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć przykrych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami poprzednich klientów. Gdzie je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska lekarza z pewnością trafimy na istotne wskazówki.