Budowa lub przebudowa domu, sprzątanie strychu bądź piwnicy, remont mieszkania, prace w ogrodzie – co łączy te, z pozoru zupełnie niepowiązane ze sobą czynności? W ich przypadku wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, jeżeli nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich przypadkach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferująca go firma usługowa dostarcza do klienta kontener o objętości dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie wygodnym i bezproblemowym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także chętnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa budowlane, ogrodnicze czy remontowe. W sezonie zimowym to też najlepszy sposób na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, parkingów, dróg wewnętrznych czy trawników.