Nie każde schorzenia uzębienia jesteśmy w stanie wyleczyć tradycyjnymi sposobami. Kiedy okazują się one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle któraś z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w przypadku potrzeby wykonania implantów czy koron, dużych uszkodzeń uzębienia, uszkodzeń kości oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego typu nowotworów lub owrzodzeń. Które techniki bywają jednak stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty wybrać się, aby zabiegi były komfortowe, a nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących otwarcia dziąsła oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach konieczne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to także należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także terapią wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą nowotworów czy owrzodzeń – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych problemów. Dobrze więc napisać parę zdań o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie na pewno to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne akcesoria oraz, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Sporą wagę ma także atmosfera w gabinecie i podejście dentysty do chorych – sporo mówią nam na ten temat komentarze dotychczasowych pacjentów, a te wyszukamy między innymi w sieci bądź w gronie bliskich.