Wiosna to czas między innymi garaży, poddaszy i pomieszczeń gospodarczych. Chcesz zadbać o porządek w swoim domu? Zobacz, dlaczego opłaca się zamówić profesjonalne sprzątanie mieszkań oraz piwnic.

Sprzątanie piwnicy i mieszkania – to nie takie proste!

Posprzątanie zagraconej piwnicy to niemałe wyzwanie – należy wynieść nie tylko z zapełniające pomieszczenie zepsute przetwory, niesprawną elektronikę czy sprzęty, ale też zatroszczyć się o wywiezienie wszystkiego do punktu utylizacji. Wyrzucenie niektórych odpadów do zwykłego kosza jest karalne i niebezpieczne dla otoczenia. Mieszkańcy dużych miejscowości jak np. Kraków nie muszą na własną rękę doprowadzać do porządku domowych piwnic i strychów – funkcjonują tam firmy, które oferują profesjonalne sprzątanie mieszkań i piwnic. Usługa jest kierowana do ludzi, którzy nie mają ochoty lub czasu na pakowanie i sortowanie odpadów – wolą, żeby zajęli się tym fachmani. Przedsiębiorstwa oferujące sprzątanie mieszkań poradzą sobie z rozmaitymi typami śmieci – dywanami, elektrośmieciami (RTV i AGD oraz sprzęt komputerowy), odpadami wielkogabarytowymi, niebezpiecznymi, meblami, a także odpadami budowlanymi czy gruzem.

Jak odbywa się sprzątanie piwnic i mieszkań?

Ekipa firm zajmujących się sprzątaniem mieszkań i piwnic dojeżdżają bezpośrednio do klientów i na miejscu rozprawiają się z bałaganem. Przedsiębiorstwa tego typu oferują kompleksowe usługi porządkowe – udostępniają pojemne kontenery i worki na odpady, pomagają załadować do nich śmieci, wynieść je z pomieszczenia, a potem przetransportować do właściwego składowiska. Firmy te dysponują flotą pojazdów przystosowanych do wywozu różnego rodzaju odpadów i w kilka godzin radzą sobie z zagraconymi piwnicami i poddaszami. Cena za usługę zależy przeważnie od zakresu wykonanych prac.