Na https://seo4.net/audyt-stron-internetowych/ dowiesz się, komu zlecić audyt strony internetowej.

Pojęcie audytu – cytując internetowe wydanie Słownika Języka Polskiego PWN – oznacza ewaluację spółki, przedsiębiorstwa lub firmy pod kątem wielu czynników, między innymi organizacyjnych i finansowych, a także oszacowanie możliwości rozwoju. Co, biorąc powyższą definicję pod uwagę, oznacza zatem audyt SEO? Jest to drobiazgowa analiza strony www, sprawdzająca przeróżne jej elementy, jak szybkość wczytywania się strony, kod strony, strukturę nagłówków, metadane i wiele bardziej i mniej istotnych aspektów. Nie licząc samego wyliczenia błędów oraz nieprawidłowości, w szczegółowym audycie SEO powinny być zamieszczone również sugestie co do rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO bada witrynę internetową pod względem dostępności, zawartości strony, zgodności ze standardami W3C, a także bezbłędności kodu. Dodatkowo sprawdzane jest również, czy witryna jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, aby wykazała ona wszelkie nieprawidłowości na stronie oraz – co istotne – zaleciła rozwiązania, które pozwolą je naprawić.

Oznaki, że należy zamówić audyt SEO

W internecie znajduje się sporo stron oraz narzędzi, z wykorzystaniem których można ekspresowo i za darmo wykonać audyt SEO strony internetowej. Plusy tej opcji? Szybkość i cena. Minusy? Całe mnóstwo. Bezpłatne narzędzia lub też wersje testowe z ograniczaną funkcjonalnością, nie są nieomylne. Jeśli już przyuważą jakieś uchybienia na stronie, to z pewnością nie wszystkie. Mnóstwo błędów (między innymi w kodzie) uchwycić można jedynie podczas analizy dokonanej nie przez oprogramowanie, a przez specjalistę w danym obszarze.

Na płatny audyt SEO realizowany przez agencję trzeba poczekać w większości wypadków od kilku dni do mniej więcej 30 dni. Termin na przygotowanie raportu powinien zostać wskazany w umowie zawartej z agencją, która zadeklarowała, iż go zrealizuje. Taki audyt umożliwia wykrycie wszelkich kluczowych problemów występujących na stronie. Jeśli strona została postawiona na platformie typu Shoper czy Magento albo na otwartym szablonie, to elementów do poprawy może być mnóstwo. Jeśli strona powoli się ładuje i ma praktycznie zerową widoczność na ważne dla klienta frazy, to też są to sygnały, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu będzie świetnym pomysłem.

SEO audyt – co ujawni, jeżeli będzie wykonany dobrze

Odpowiednio zrealizowany audyt SEO może odkryć masę wad strony, między innymi:

 • brak czy też niewłaściwa integracja z narzędziami Google (np. Google Analytics),
 • powody słabej widoczności witryny na frazy kluczowe,
 • rzeczywista liczba zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępnością strony dla robotów,
 • poprawność kodu strony,
 • nieprawidłowości w hierarchii nagłówków,
 • słaba jakość treści na stronie,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • błędy strony w wersji na komórki, takie jak zbyt wolne wczytywanie się różnych obrazów,
 • brak lub nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • niska prędkość wczytywania się strony w wersji mobilnej i desktopowej

.

Nasze dane teleadresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]