Potrzebujesz sprawdzić, kto oferuje badania wysokościowe Bielsko? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź www.testypsychologiczne.com.pl.

Pracą na wysokościach nazywamy pracę wykonywaną na wysokości powyżej 3 metrów nad ziemią czy podłogą. Dotyczy to zatem robót głównie budowlanych, ale również pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków oraz osoby reprezentujące wiele innych branż. Jak przebiegają takie badania?

Co sprawdzają badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo że według przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy musi odbywać się z zastosowaniem specjalnych zabezpieczeń, nie należy do bezpiecznych, dlatego badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy tego rodzaju nie powinny wykonywać osoby mające zawroty głowy, cierpiące na zaburzenia równowagi czy mające problemy ze wzrokiem. W sferę badań wysokościowych wchodzi więc pełna diagnostyka z zakresu okulistyki, neurologii oraz laryngologii (co ma związek z błędnikiem i równowagą). Badania wykonuje się poddając badanego nieskomplikowanym testom przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń. W trakcie badań można również zdiagnozować problemy do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do robót na wysokościach, ich wykonanie jest więc szczególnie ważne. Nie trzeba obawiać się, iż niezbędne będzie przeznaczenie na te badania dużo czasu, gdyż istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki nawet podczas jednego dnia.

Badania wysokościowe – termin ważności?

Badania wysokościowe należy przeprowadzić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie oznacza to, że wystarczy wykonać je tylko raz. Pamiętając, że w czasie wykonywania pracy mogą pojawić się kłopoty zdrowotne, a także, iż tak stanowi prawo, badaniom tego typu należy poddawać się co 2-3 lata. Osoby, które mają więcej niż 50 lat, muszą natomiast poddawać się im co 12 miesięcy.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]