W tym miejscu dowiesz się, kto oferuje badania psychologiczne Bielsko Biała

Na sytuację na szosach w szczególnym stopniu wpływają umiejętności prowadzących poruszające się po nich pojazdy. Naprawdę istotne okazuje się to w przypadku kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców ciężarówek i komunikacji miejskiej. W ich przypadku ważne są zarówno umiejętności, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego względu przedstawiciele tych profesji zgodnie z prawem powinni w odpowiednim terminie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc napisać na ich temat kilka zdań. Jak często powinny być przeprowadzane? Na czym opierają się tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich przygotować?

Zasady badań psychologicznych kierowców

Badania kierowców powinny być przeprowadzane co 5 lat. Ta reguła nie dotyczy z kolei specjalistów, którzy skończyli 50 lat – powinni wszak wykonywać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej poradni, który najpierw przeprowadza badania charakterologiczne. Mają one postać konwersacji z badanym, podczas której odpowiada on na zadania dotyczące zachowań w ekstremalnych sytuacjach. Kolejna faza badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast potem przeprowadzane są badania na specjalnych maszynach, w czasie których sprawdzana jest percepcja szybkości, zdolność szybkiego reagowania podzielność koncentracji i widzenie w ciemności.

Jak przygotować się do badań psychotechnicznych kierowców?

Po ich przeprowadzeniu kierowca jest zapraszany na wizytę z psychologiem, który w jej trakcie informuje go, czy przeszedł badanie. Co istotne, musimy pamiętać, iż nie dla wszystkich ich efekty okażą się pozytywne. Szanse na pomyślne przejście badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście trochę podnieść. W jaki sposób? W internecie dostępne są różne opisy działania urządzeń, na jakich są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by zawczasu sprawdzić, jak one działają.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]