Znajdź architekta Kraków na miarę Twoich potrzeb!

Wzniesienie domu to bez wątpienia najistotniejsza inwestycja dla każdego z nas. Powinniśmy więc dokładnie to zaplanować i pamiętać o usługach specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie skutki dadzą nasze działania, wywrze z pewnością projekt domu. Możemy wprawdzie wybrać gotowy projekt, lecz by mieć pewność, iż dom okaże się taki jak chcieliśmy, należy poprosić o pomoc architekta. Ze względu na fakt, iż większość czytelników nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się para, warto napisać o tym parę zdań.

O czym wiedzieć przed rozmową z architektem?

To, czy realizacja zaspokoi konkretne potrzeby, zależy przede wszystkim od przebiegu spotkania z architektem. Przygotowując się do architekta powinniśmy przemyśleć, czego oczekujemy po wznoszonym domu i potrafić przekazać mu to. Powinniśmy też zaznajomić się z najważniejszymi przepisami dotyczącymi budownictwa – dzięki temu bez problemu się dogadamy z architektem. Nie powinniśmy rzecz jasna się stresować, bo w razie wątpliwości mamy prawo poprosić go o poradę.

Architekt stworzy projekt wykonawczy i budowlany

Najpierw architekt stworzy projekt budowlany. Właśnie ten dokument będzie rozpatrzony przez urzędników przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny znaleźć się w nim technologie, na jakich będzie oparta nasza inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży natomiast do zatrudnienia firmy budowlanej oraz będzie niezbędny do zatwierdzenia budowy. Treść tych projektów określają odpowiednie ustawy.

Nasze dane teleadresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]