Dowiedz się, gdzie nabyć sztabki złota.

Odkładanie środków pieniężnych na koncie bankowym czy zakładanie lokat nie jest teraz tak opłacalne jak parę lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez banki, ale także i ogólna świadomość, że nie inwestowane środki przynoszą zysku sprawiły, iż poszukujemy sposobów, które pozwolą naszym finansom przynosić po latach poboczny przychód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe grono sympatyków zdobywają metale inwestycyjne, a w szczególności – złote sztabki.

Złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja

Na początku warto stanowczo zaakcentować, że lokata finansów w złote sztabki to inwestycja na długie lata. Złoto z reguły opiera się mniejszym i większym wahaniom obserwowanym w gospodarce, a nawet niepewność gospodarcza oraz polityczna nieraz podnosi jego cenę. Naturalnie, można zauważyć wahania w jego wartości, jednak analizując jej historyczny wykres od razu można zauważyć, iż wraz z upływem lat ona wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Od wieków ilość tego metalu szlachetnego w aktywnym obiegu pozostaje praktycznie bez zmian. Niegdyś był on środkiem płatniczym, dzisiaj jest szeroko stosowany w elektronice, przemyśle chemicznym oraz medycynie, a także – wciąż na potężną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Mimo, iż pozyskiwanie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego kruszcu zastosowanego m.in. przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak radia CB czy też kable USB) jest nieraz nieopłacalny, wobec tego zapotrzebowanie na złoto pozostaje na wysokim poziomie i oczekuje się, że w najbliższych dziesięcioleciach ta tendencja raczej nie ulegnie zmianie.

Sztabki złota – odlewane w różnych rozmiarach

Czytając o inwestycji środków w złoto w sztabkach większość inwestorów od razu oceni, że to nie dla nich, ze względu na ogromny koszt. Tymczasem sztabki złota produkuje się w wielu rozmiarach, zatem właściwie każdy może pozwolić sobie na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie małe sztabki są także wyśmienitym pomysłem na prezent. Zasobniejsi inwestorzy, mający większe fundusze nierzadko decydują się na cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 250 g, a także 1000 g. Trzeba jednakże wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie można rozłupać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, wybierając cięższą sztabkę kupujemy złoto po zauważalnie niższej cenie. Wobec tego warto nabywać złote sztabki o różnym ciężarze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są z góry podzielone na mniejsze kawałki.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]