Kurs dolara w kantorach. Zdobądź więcej informacji.

W latach 80-tych każdy chciał posiadać co najmniej parę dolarów, żeby wstąpić po sprawunki do Pewexu. Z kolei w latach dziewięćdziesiątych gromadzenie oszczędności w amerykańskiej walucie było oznaką powodzenia w życiu zawodowym. Teraz spora grupa internautów zamawia codziennie zakupy płacąc w dolarach, korzystając przy tym z powszechnej globalizacji i dostępności internacjonalnej dostawy zamówień z dużych światowych sklepów online. Nic zatem dziwnego, iż dolar stał się walutą, która nie wywołuje już sentymentu, a nabyć go można również przez internet, bo od wielu lat w Polsce funkcjonują kantory internetowe, które wymieniają dolary na złotówki po nierzadko bardziej opłacalnym kursie niż w bankach.

Co trzeba wiedzieć o dolarze amerykańskim?

Określenie „dolar” wywodzi się od terminu “talar”. Taką nazwą określano czeskie monety wybijane z 1 oz srebrnego kruszcu. I faktycznie z początku walutą płatniczą w U.S.A. były monety. Banknoty ze znakiem dolara, które w pierwszych latach miały wielu adwersarzy, pojawiły się w obiegu dopiero w latach 60-tych XIX w. remedium na kryzys z niedostatkiem monet. Interesujące jest to, iż banknoty dolarowe nie są drukowane na arkuszach papieru, a na mieszance włókien bawełnianych i lnianych z domieszką kilku innych ingredientów, które są tajemnicą państwową. Nie znaczy to jednakże, że amerykańskie banknoty są bardziej trwałe – ocenia się, że niższe nominały krążą w obiegu nie dłużej niż 5 lat, natomiast banknoty o wartości 100$ – od 9 do 18 lat. Uszkodzone banknoty są mielone, a wytworzony z nich surowiec jest oddawany podmiotom, które robią z nich materiały budowlane. Amerykańskie monety pozostają w obiegu około 3 dekady, lecz są one także na ogół gubione, a notorycznie wręcz wyrzucane przez obywateli USA. Analizy podają, iż tak kończą rokrocznie blisko 62 miliony $ w bilonie.

W jaki sposób znaleźć aktualny kurs dolara?

Dolarem nazywa się kilka walut ale nie nie ma co negować, że kiedy mówimy “dolar” to mamy na myśli dolara amerykańskiego, który jeszcze w poprzednim wieku był najważniejszą walutą na świecie i dopiero w tym wieku sukcesywnie zaczął tracić swoją pozycję. Jednakże wymiana dolara w dalszym ciągu jest pokaźną część obrotów na Forex. Osoby zainteresowane aktualnym kursem dolara amerykańskiego mogą w każdej chwili sprawdzić jego cenę na przykład na stronach kantorów internetowych, gdzie kurs walut aktualizowany jest co kilka sekund. Ponadto, można tam zobaczyć historyczne notowania kursu dolara, jak również zestawić jego cenę z aktualnymi kursami pozostałych światowych walut.