Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zamówisz uncję złota.

Polacy sporo myślą o przyszłości i o zabezpieczeniu się na potencjalną “czarną godzinę”. Stąd zwykle starają się systematycznie odkładać nadwyżkę środków finansowych na koncie lub na lokacie w banku. Ostatnio jednakże ten sposób jest coraz mniej opłacalny – postępująca inflacja i słabe oprocentowanie lokat powodują, że oszczędności nie dają profitu, a nawet z biegiem lat ich siła nabywcza się obniża. Nie zaskakuje zatem fakt, że wzrasta zainteresowanie nowymi formami inwestycji, w tym także kupnem złota inwestycyjnego.

Co o złocie lokacyjnym mówi polskie prawodawstwo?

Inwestycja w kruszce opiera się na nabyciu ich w chwili, gdy ich cena na rynku jest niska i zbyciu ich, gdy ta wartość podniesie się. Ale należy mieć na uwadze, iż nie każdy złoty wyrób jest uważane za złoto inwestycyjne, zatem przykładowo kolekcjonowanie biżuterii ciężko nazwać lokatą w złocie. Polskie prawo, a głównie ustawa o podatku od towarów i usług, wyraźnie definiuje co jest złotem lokacyjnym. Zgodnie z aktualnych przepisów jest to głównie kruszec o próbie co najmniej 0.995 w sztabkach lub płytkach. Tymczasem monety bulionowe ze złota muszą spełnić inne wymogi, aby być uznane za złoto inwestycyjne. Muszą posiadać próbę wyższą niż 0.900, być wyemitowane po roku 1800 i co kluczowe – muszą być uznawane jako środek płatniczy w państwie, które je wyemitowało. Monet inwestycyjnych nie traktuje się jako egzemplarze kolekcjonerskie, więc nie są numizmatami. Akty prawne podają jeszcze jedną formę złota inwestycyjnego – złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Złoto inwestycyjne – co można kupić online?

W asortymencie polskich sprzedawców złota inwestycyjnego bez trudu znaleźć można uznane na całym globie monety bulionowe z np. Stanów Zjednoczonych Ameryki czy Austrii, jak i złote sztabki. Zamówienia można składać też online i nie jest to propozycja tylko dla największych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą w internecie bardzo zróżnicowaną ofertę sprzedaży złota w pojedynczych sztabkach o wadze 1, 2 bądź 5 g, jak i złotych monet bulionowych o wadze 1/2, 1/4 lub 1/10 uncji. Kupić można dodatkowo złoto w tzw. „combibarach” pozwalających na odcięcie, a potem zbycie odrębnych płytek złota.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]