Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Przedstawiamy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza pracę dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom unikalnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie stosunkowo proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który jest zarazem ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest spora ilość klientów, czyli np. w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych czy wszelkich branżach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze przypisanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą zrealizowali oni przelew (przelew z karty, tradycyjny przelew czy też przelew za pośrednictwem poczty). Korzystanie z mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem przelewów aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a przy tym eliminacją możliwych błędów nierzadko wynikających w czasie tego procesu.

Mass collect także dla przedsiębiorstw wystawiających około 100 faktur

Choć mass collect nie jest aktualnie proponowane w większości banków (mają ją między innymi mBank i PM Bank) warto zastanowić się nad jego wdrożeniem w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc wystawia poniżej 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a zatem śledzenie na bieżąco przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co w ciągu kilku miesięcy przekłada się na zwiększenie terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]