Szukasz szalunków Kraków? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to chwilowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Z reguły stosuje się je podczas wylewania ścian betonowych – wtedy są one niezbędne do tego, by właściwie je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się też podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich użycie umożliwia przygotowanie prześwitów na bramy, okna i drzwi. W tym artykule objaśniamy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i jak mogą znaleźć je inwestorzy.

Szalunki z drewna, sklejki bądź metalu

Klasycznym rodzajem szalunków jest struktura utworzona z mocnych sklejek połączonych ze sobą gwoździami albo desek drewnianych, którą można użytkować ponownie po rozmontowaniu. Demontaż takich szalunków jest jednak kłopotliwy – wielu wykonawców oraz inwestorów stawia więc użycie szalunków wielokrotnego użytku – systemów służących do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania oraz składania. Tego rodzaju szalunki wykonuje się z drewna, sklejki lub metalu, jak również łączyć w sobie dwa a nawet trzy surowce. Najczęściej jednakże stosuje się sklejkę – głównie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę spajają narożniki, łączniki, głowice ze aluminiowe bądź stalowe i belki.

Wynajem szalunków – dla kogo?

Podmioty często parające się pracami budowlanymi dysponują własnymi szalunkami. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wznieść pojedynczy obiekt i ekip, które świadczą inne usługi. Zakup wszelkich modułów niezbędnych do wykonania szalunku nie byłby odpowiedzialny finansowo . Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie szalunków.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]