Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się cementem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, jednak łatwo zaobserwować także wersje zrobione ze stali, a niekiedy również tworzyw syntetycznych. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich efektów. Niestety z uwagi na spore ceny nie zawsze ekipy budowlane posiadają własne szalunki. Gdy będą potrzebne, mogą wszak po prostu je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to dziś naprawdę często wybierana usługa.

W jakich sytuacjach postawić na wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków będzie dobrym pomysłem dla firm często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, są one do tego niezbędne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, dobrze sprawdzić zalety, które daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy do roku jest bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze nadmienić także o wygodzie, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować spore koszty.

Jaka firma zapewni wynajmem szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto wybrać ofertę ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki okażą się solidne i praktyczne. Bardzo istotna okaże się również troska o klienta – w sytuacji, gdy zbliża się termin startu prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. W przypadku wątpliwości warto natomiast wejść do internetu i sprawdzić, co o ofercie danej firmy sądzą wcześniejsi kontrahenci.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]