Jeśli szukasz basenów kąpielowych, koniecznie wejdź na www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy prawie wszystkim kojarzy się z luksusem, lecz jest to także ogromna wygoda, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz serwisowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo do ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, ogrodowe bądź przydomowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej firmy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka liczba typów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, świetne dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać standardowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Fantastycznie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa też halę basenową czy ogród. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Tego typu możliwości jest jednak dużo więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasze dane teleadresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]