Chcesz zamówić okno skrzynkowe? Odwiedź ten adres.

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z wiekowymi budynkami. Często zauważyć je można w starych kamienicach, starych domkach oraz pałacach. Dziś są one produkowane w szczególności z przeznaczeniem do założeniu w tego rodzaju, bo użycie tego typu okien oczekiwane jest przez urzędników. Warto jednak zauważyć, iż z uwagi na ich walory estetyczne coraz częściej zakładane są także we współczesnych obiektach. Tym bardziej, iż dzisiejsze wersje są tak samo funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi technikami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich surowców są produkowane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Jest to swego rodzaju izolator, który chroni pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach często podzielone są na cztery części – te u góry, mniejsze skrzydła są otwierane oddzielnie i kiedyś były używane do wietrzenia pomieszczeń. Taka konstrukcja najlepiej sprawdzi się w obiektach zabytkowych – na przykład domach ceglanych.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak inne typy, muszą być zrobione z właściwego materiału. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę lub modrzew, ale od niedawna ich twórcy stosują również drewno egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti okazują się wszak dużo bardziej wytrzymałe na wpływ deszczu, wiatru oraz ekstremalnych upałów.

Nasze dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]