Znajdź podporę stropową na sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się je stosuje? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich przeznaczenie

Pośród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy rodzaj wykorzystywany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Ważną rolę pełnią także drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką trwałością, są też proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami, wysoką jakością oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie sporo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]