Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się je wykorzystuje? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Pośród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można pokryć strop cementem i właściwe jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią też drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, są także łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, prekursorskimi rozwiązaniami oraz imponującą jakością. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]