Dowiedz się, gdzie zamówić sklejkę Peri.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednakże zazwyczaj używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować obiekty ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują również zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Dawniej w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny współcześnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – na ogół z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Spółki budowlane mają zwykle swoją sklejkę szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma służy również wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]