Szukasz szalunków Kraków? Wejdź na abcszalunki.pl

Szalunki to nic innego, jak forma mająca charakter tymczasowy, którą zazwyczaj wykonuje się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna cechującego się słabszą jakością. Nie brakuje firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo dokładnie tak inaczej nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje pożądaną formę. Szalunki wyjmuje się po zastygnięciu mieszanki. Z pomocą szalunków można też skutecznie wesprzeć zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, gdy wylana mieszanka ostatecznie stężeje.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W pierwszym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje wypełniony odpowiednio dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest użycie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki usuwane są dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki robi się na przykład w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu kolumn ogrodzeń i stropów żelbetowych. Mają jak widać bardzo duże zastosowanie, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie moduły niezbędne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są także specjalne podpory i dźwigary. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie firmy budowlane nie są w posiadaniu własnego systemu szalunkowego. Wówczas wyjściem jest skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy specjalizujące się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w mocowania, dźwigary, a także sklejkę.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]