Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę parę chwil, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym gruncie – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie wolno zapominać także o odseparowaniu paneli od podłoża – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli kupionych kilka godzin temu – powinieneś odczekać kilka dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

ABC montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś montować startując z rogu pomieszczenia. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, sprawdź, czy nie są uszkodzone, bowiem później sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny pracować

Wykonane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na skoki ciepła w domu. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – do ich zamaskowania świetnie nadają się listwy podłogowe.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]