Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje w temacie korekty nosa kwasem hialuronowym.

Do niedawna każda niewielka korekta profilu nosa prowadziła do inwazyjnego zabiegu z wykorzystaniem skalpela. Dziś w szeregu sytuacji można uniknąć operacji plastycznej, a to za sprawą zastosowania nieinwazyjnej alternatywy – modelowania nosa kwasem hialuronowym.

Korekta nosa kwasem hialuronowym – efekt zabiegu jest dostrzegalny!

Z wykorzystaniem kwasu hialuronowego łatwo i szybko można zniwelować mini niedociągnięcia, które nie wymagają wprowadzania zmian w tkance chrzęstnej oraz kostnej nosa. Nie znaczy to natomiast, iż wynik takiego modelowania kształtu nosa jest słabo widoczny! Stosując ostrzykiwanie kwasem hialuronowym można uwidocznić cofniętą kolumienkę, poszerzyć nos, wyeliminować jego asymetryczność czy niewielki garbek. Takie korekty, choć zdają się nieistotne, mocno wpływają na globalne postrzeganie kształtu twarzy. Trzeba zaakcentować fakt, że zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym zależnie od wielkości ostrzykiwanego obszaru, trwa na ogół trzydzieści minut i nie wymaga przeprowadzenia przed nim wielu badań, jak to dzieje się obligatoryjnie przed operacją plastyczną pod narkozą. Modelowanie preparatem kwasu hialuronowego wykonuje się przy znieczuleniu punktowym.

Jak długo utrzymują się skutki modelowania nosa kwasem hialuronowym?

To, że zabieg ten nie jest inwazyjny nie znaczy, iż pacjent będzie zawsze zakwalifikowany do jego przeprowadzenia. Przed ustaleniem daty zabiegu należy obligatoryjnie skonsultować się ze specjalistą, który wykluczy u pacjenta obecność chorób, stanowiących przeszkodą do przeprowadzenia zabiegu. To m.in.: nadwrażliwość na substancje wykorzystane w preparacie, problemy z krzepnięciem krwi, podrażnienie tkanki skórnej w okolicy planowanych nakłuć, choroby ogólnoustrojowe i autoimmunologiczne, a u pań również karmienie piersią i ciąża.

Należy wiedzieć, że rezultaty zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym, tak jak pozostałe zabiegi estetyczne z użyciem tej substancji, nie trwają wiecznie. Kwas hialuronowy jest po pewnym czasie stopniowo metabolizowany. Z reguły proces ten trwa od pół roku do roku po dokonaniu ostrzykiwania.

Nasze dane teleadresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]