Atrakcje w Małopolsce. Uzyskaj więcej informacji.

Chociaż Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego czasem trudno odnaleźć się w zalewie wiadomości o godnych zobaczenia zabytkach oraz najnowszych wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

By zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale także o pokazach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Turyści planujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie zauważą mapę, na której migiem odnajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea oraz motele, hotele i kempingi położone w miastach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Natomiast dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi zamek na Wawelu, piękno regionalnego folkloru czy regiony agroturystyczne.

Wykaz ambasad i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla podróżników z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych południowych miejscowości. Informacje zawarte na portalu dostępne są więc w języku angielskim, ale również w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz włoskim. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Wyjątkowo pomocna dla obcokrajowców może być też sekcja Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słowa i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie pobytu w Polsce.

Nasze dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego