Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, żeby była ona jak najczęściej odwiedzana przez użytkowników . Ale co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki poprawnie wykonanej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji stron internetowych?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej artykułów i grafiki. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeśli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się w nadmiarze. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Solidna optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie wysokich wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis jest częściej odwiedzany . Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.