Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po Polsce, a czasami kupujemy impulsywnie, bowiem pasują do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Z rzadka jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą jako zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji przedmiotów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód dobierzemy je do aranżacji wnętrza, ponieważ kupimy je w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są unikalne, bo nie ma kamieni o identycznych kształtach i strukturze krystalizacji. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nieregularną, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się robieniem owych lamp, nadają im regularne kształty, przykładowo piramidy albo kuli.

Skąd wzięła się powodzenie lamp solnych?

Mnóstwo osób sądzi, że lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania jonów ujemnych, które równoważą te generowane przez wszędobylskie urządzenia elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. ludziom borykającym się z alergią czy astma. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest delikatny i kojący, toteż zaleca się kupienie ich osobom, którym dokucza stres lub brak snu, ponieważ przy nich można szybciej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Robi się z nich także estetyczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a duże bloki z soli himalajskiej stosuje się w dekoracji domów, jak również gastronomii.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]