Kup piłki Hummel.

Mało jest sportów, które można praktykować bez potrzeby zastosowania dodatkowych akcesoriów. Także w poniektórych dyscyplinach indywidualnych, m.in. tych z dziedziny gimnastyki oraz lekkoatletyki, trzeba zaopatrzyć się w szarfę albo kulę. Jednak najpopularniejszym na całym globie akcesorium sportowym, spotykanym w przeróżnych różnych sportach (nie tylko zespołowych), są piłki. W poniższym tekście opisujemy cechy 3 piłek sportowych używanych w sportach uwielbianych przez Polaków.

Najpopularniejsze piłki sportowe

1. Piłka do piłki nożnej to chyba przedmiot, który odnaleźć można w pokoju każdego nastolatka, a ostatnimi czasy i niejednej dziewczyny, dlatego że o sukcesie w piłce nożnej coraz częściej marzą też panie. Obwód piłki do “nogi” powinien oscylować w granicy 0,68-0,70 m, a jej waga to zazwyczaj od 410 do 450 gramów. Kiedyś piłki te sporządzano z naturalnej, w XXI w. używana do tego jest w głównej mierze eko skóra. Piłki do piłki nożnej jeszcze niedawno nazywano “biedronką” z powodu charakterystycznych czarnych łat, które musiały być wyraziste na dwukolorowych ekranach telewizorów. W dzisiejszych czasach piłki do „nogi” występują w tysiącach niepowtarzalnych wzorów oraz kolorów, a wszystkie prestiżowe turnieje futbolowe ma własny unikatowy projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest nieco mniejsza niż ta do piłki nożnej, ponieważ jej obwód ma od 65 do 67 cm. Jest od niej jednakże zdecydowanie lżejsza – waży ledwie 260-280 g. W środku mieści się pęcherz z lateksu, a między nim a skórzaną osłoną (także zazwyczaj uszytą ze skóry syntetycznej) znajduje się wyściółka z bawełny bądź nylonu. Piłki do siatkówki wytwarza się w wariancie beach (do siatkówki plażowej) i indoor (do siatkówki halowej).
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z opisanych tu piłek, lecz co kluczowe jej rozmiary i ciężar są dostosowywane zależnie od tego, kto ją wykorzystuje. Inne rozmiary mają więc piłki do piłki ręcznej dla dorosłych mężczyzn, inne dla kobiet, a sprzęt o najmniejszych rozmiarach przeznaczony jest dla trenujących dzieci. Skutkiem tego ciężar piłek dla piłkarzy ręcznych to między 260 aż do 475 g, a ich obwód – 46 aż do 60 centymetrów. Dętka tych piłek musi być bardzo mocna, zatem przeważnie sporządzana jest z lateksu. Powłoka zewnętrzna z kolei musi zapewniać odpowiednią przyczepność do dłoni.

Czy jesteśmy profesjonalnymi sportowcami, czy uprawiamy sport jedynie amatorsko, warto inwestować w sprzęt wysokiej klasy. Przyniesie to nie tylko większy komfort w toku gry – lepsza piłka po prostu posłuży też znacznie dłużej.

Nasze dane teleadresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]