Zobacz, gdzie kupić czapki ochronne.

Zachowanie wszelkich norm bezpieczeństwa w trakcie przetwarzania artykułów spożywczych wymaga, by pracownicy linii produkcyjnych korzystali z odpowiedniego ubioru ochronnego, który uniemożliwia przedostanie się kawałków ciał obcych do wytwarzanych artykułów. Jednym z ważnych elementów tego rodzaju odzieży roboczej są maseczki higieniczne oraz czepki, zakładane na głowy pracowników.

Nakrycia na twarz oraz włosy – czepki, kominiarki i czapki

Podstawową rolą produktów zakrywających głowę członków kadry zakładu, jest zapobieganie przedostaniu się nawet pojedynczych włosów do wytwarzanych artykułów spożywczych. Zarządcy przedsiębiorstw produkcyjnych wyposażają swoją załogę w różnorodne nakrycia zakrywające włosy i twarz. Okrycia te sporządzane są na ogół z polipropylenu (PP), który charakteryzuje się odpowiednią przepuszczalnością powietrza, a przy tym może być używany w branży spożywczej, nawet do produkcji opakowań. Z tego tworzywa sztucznego produkuje się między innymi czepki ochronne clip oraz kominiarki osłaniające nieomal całą głowę. Te ostatnie można nabyć też w wersji z dodatkową maseczką zakrywającą usta i nos osoby. Polipropylen można barwić, stąd czepki i kominiarki ochronne z niego wykonywane, można zamówić w rozmaitych kolorach, co na pewno zainteresuje właścicieli firm, którzy troszczą się o spójność wizerunkową marki. Tymczasem czapki ochronne (w tym te z daszkiem) wytwarzane są z przędzy akrylowej i bawełny.

Maseczki jednorazowe zasłaniające twarz również dla panów z zarostem

Maseczki higieniczne są dodatkową osłonę w procesie produkcji. Redukują one ewentualność dostania się do żywności cząsteczek śliny. Maski zakrywające twarz to artykuły jednorazowego zastosowania. One też wyprodukowane są z włókniny polipropylenowej, która nie pyli się, nie wywołuje reakcji alergicznych i jest wyjątkowo lekka. Zależnie od potrzeb, w branży spożywczej wykorzystuje się jedno-, dwu- bądź trójwarstwowe maski ochronne. Dla panów noszących brodę i wąsy opracowane są z kolei specjalne maseczki ochronne pokrywające całą szczękę sięgające powyżej górnej wargi.

Nasze dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]