Jeśli potrzebujesz aparatu do drenażu limfatycznego w domu, skieruj się tutaj.
Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX wieku – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca masażu, jak i stanu zdrowia pacjenta.
Sprzęt do drenażu limfatycznego – wskazania do używania
W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie używają aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody aparat naciska na kończynę, stymulując tak krążenie limfy. Jest dużo zaleceń do wypróbowania masażu limfatycznego. To zwłaszcza obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.
Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego
Duże możliwości zastosowania urządzeń do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na ulepszenie tego sprzętu. Współcześnie osoby chętnie korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, przy użyciu przenośnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg masażu. Aparaty CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, w związku z tym bez problemu można zabrać je w podróż, np. na zawody sportowe.
Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być uprzednio skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi niewydolność serca bądź choroby bakteryjne oraz wirusowe, które należy wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]