Chcesz kupić listwę podłogową? Wejdź na www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, jednakże ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają dolne partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, żeby nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra z eleganckimi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]