Sztylpy skórzane znajdziesz na horse-trade.pl

Według wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy złotych. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, zapewniając ochronę dla całej nogi, zaś drugie – ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach przede wszystkim spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty cechuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]