Sprawdź, gdzie kupić kaski do jazdy konnej

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, ze względu sporą prędkość i wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jazdy konnej dostępne są 2 typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy zakupie kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi atestami oraz pozwalać na regulację rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask nie warto także iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej miejscowości nie dostaniemy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]