Jeśli potrzebujesz shuttersów, koniecznie wejdź na skyshutters.pl

Projektując wystrój domu, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Zazwyczaj wybiera się tradycyjne rozwiązanie, a więc firanki i zasłony, które czasami łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne zyskujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowość w polskich domach

Podstawowym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach dekoracyjnych poruszają się, tym samym można łatwo je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od fantazji domowników. Producenci wykonują je z drewna, z płyt MDF, a także PCV. Shuttersy montuje się zwłaszcza na oknach, jednakże równie dobrze sprawdzają się na drzwiach lub w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się jeszcze sporadycznie, ale gros z nas zapewne kina lub ekranu telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Nowej Zelandii i RPA.

Ozdobne okiennice shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez użycia żyłek

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters świetnie wyglądają, mają one też praktyczne funkcje. Przy ich użyciu można regulować użycie energii słonecznej: w gorące miesiące uniemożliwiać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zapobiegać stracie ciepłego powietrza. Okiennice wewnętrzne dobrze komponują się z licznymi stylami wnętrz i nie ma przeważnie problemów, aby założyć je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niezwykle gustowny wygląd, w wyniku czego wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Trzeba dodatkowo zaznaczyć, iż shuttersy są regulowane bez pomocy linek, co posiadacze zwierząt lub rodzice dzieci, które poplątać zwisające łańcuszki, uznają z pewnością za dużą zaletę.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]