Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz buty do jazdy konnej

Jazda konna z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Rzecz jasna nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeżeli zna się liczne zalety tej dyscypliny sportu. Główne z nich to: ćwiczenie odpowiedniej postawy, rozwój wszystkich mięśni, jak również poprawienie kondycji. Oprócz tego ma pozytywne działanie na samopoczucie: redukuje stres, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji oraz podnosi poczucie odpowiedzialności. Jedak aby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy należycie wybrać ubiór i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety a może oficerki?

Rozróżnia się 2 podstawowe typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Te drugie sięgają tylko za kostkę – są więc o wiele krótsze. Oficerki to zaś obuwie niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. W związku z tym gwarantują osłonę większej powierzchni nogi, redukując niebezpieczeństwo powstawania zadrapań czy sińców. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, jakkolwiek nabywając je należy pamiętać o tym, by wyposażyć się także w ochraniacze nóg – czapsy lub sztylpy.

Z jakich surowców są robione buty do jazdy konnej?

W trakcie zakupów butów jeździeckich, musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są one wytworzone. W sprzedaży znajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej różnorodnych zamienników. Skóra jest bez wątpienia droższa, mimo to warto się ją wybrać z uwagi na większą wytrzymałość i umiejętność dostosowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Rekomendowane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest miękka i po kilku dniach nabiera pożądany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem prezentuje się nieco gorzej, natomiast jej zaletą jest niższa cena.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]