Chcesz nabyć łańcuchy zimowe? Powinieneś odwiedzić ten adres

Łańcuchy na koła w znacznym stopniu poprawiają przyczepność samochodu w ekstremalnych warunkach – na ośnieżonych i oblodzonych drogach, przede wszystkim na stromych podjazdach. W niektórych krajach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok kalendarzowy (tak jest przykładowo w Turcji, Norwegii i Bułgarii), w pozostałych natomiast są one niezbędnym elementem wyposażenia auta tylko w sezonie zimowym (takie prawo obowiązuje na przykład we Włoszech, w Niemczech, Hiszpanii i Polsce). Jak jednak rodzaje łańcuchów na koła można kupić w sklepach?

Modele łańcuchów samochodowych

Łańcuchy na koła dzielimy zazwyczaj mając na uwadze ich przeznaczenie. Rozróżniamy modele skonstruowane z myślą o stosowaniu w pojazdach dostawczych, ciężarowych, osobowych i terenowych, a także w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się też mocowaniem, które powinno być dostosowane do rodzaju felgi, przekrojem i grubością ogniwa (przeważnie jest to kształt rombowy ukośny) oraz motywem zaplotu. Rozmaite są również tworzywa, z których wytwarza się łańcuchy samochodowe. Obecnie producenci używają najczęściej stali tytanowej lub manganowej.

Prowadzenie pojazdu z łańcuchami samochodowymi

Montaż łańcuchów samochodowych wymaga pewnych umiejętności i początkowo może być źródłem sporego stresu. Żeby go uniknąć, należy przećwiczyć tę czynność na placu manewrowym bądź w garażu. Z kolei jazda z łańcuchami wymaga trochę odmiennej techniki. Należy unikać buksowania kół, jazdy po niezaśnieżonych drogach i przekraczania prędkości 50 kilometrów na godzinę. Korzystając z łańcuchów samochodowych, trzeba też obowiązkowo kontrolować ich napięcie oraz ułożenie – tym sposobem unikniemy ich przedwczesnego zużycia i tym samym wydłużymy czas ich użytkowania.

Nasze dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]