Potrzebujesz anteny DVB T? Wejdź na telmor.pl

W zdecydowanej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się niepotrzebnym urządzeniem, należy zainwestować także w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – co można znaleźć w sprzedaży?

Wybór anten DVB-T jest obecnie naprawdę szeroki. W sklepach znaleźć można pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, a także anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się obecnie w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w dłoni narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które teraz proponują nam producenci, charakteryzują się też wyjątkową odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że powinno mocno przemyśleć wybór anteny, którą chcemy zamontować. Powinno się pamiętać, że uwagę należy zwrócić na wiele uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]