Jeszcze nigdy nie widziałeś tak korzystnej oferty kursu górskiego!

Góry są niesamowite, a zarazem niebezpieczne. W zasadzie co kilka dni, a w szczególności w miesiącach, kiedy urlopowicze masowo napływają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w sąsiedztwie znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego przygotowania wybrali się na wycieczkę trasą powyżej ich umiejętności. Z tej przyczyny miłośnikom gór chcącym nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z asekuracji, władania czekanem i orientacji w terenie

Najlepszym sposobem, aby pozyskać potrzebne umiejętności jest odbycie wszechstronnego kursu prowadzonego przez specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, przewodników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, władania czekanem, zaznajomią się z zasadami autoasekuracji, asekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po trasach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które są konieczne w czasie przeróżnych niefortunnych wypadków. Kurs obejmuje także zasady prawidłowego zachowania się w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma kilkunastoletnią praktykę jako realizator wypraw w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Szkolenia odbywają się w plenerze (w Polsce, na Słowacji i w Austrii) w niedużych grupach, które przeważnie mają nie więcej niż pięć- osób. W ten sposób przyswajanie wiedzy toczy się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, żeby mogli oni efektywnie przyswoić sobie pełną wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się w górach.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]