Skieruj się w to miejsce jeśli pragniesz poznać atrakcje w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Przedstawiamy interesujące, znane oraz nowe, ale z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce / Śliczne, choć niepopularne miejsca w Małopolsce / Najładniejsze mało znane miejsca w Małopolsce / Mało znane i nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej popularne oraz nieznane miejsca w Małopolsce, jakie warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, lecz jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przecudowny pejzaż – przy dobrej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej znane atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły i cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu interesujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najodpowiedniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie malowniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma podobne zalety.
Atrakcyjne atrakcje w Małopolsce / Ładne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie wypada wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy właściwie tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie jedynie amatorów, ale też uznanych alpinistów i himalaistów.