Szukasz więcej informacji o wycieczkach dla aktywnych? Świetnie trafiłeś! Kliknij tu.

Rozróżnia się dwa typy ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na miłym lenistwie, a drudzy każdy dzień wolny starają się zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś wyjątkowego, czego wcześniej jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne szykują atrakcyjne propozycje wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – perfekcyjna sposobność, by zdobyć dodatkowe umiejętności

Wycieczki dla aktywnych to rzetelnie zaplanowane kilkudniowe wyprawy dla osób, które pragną poznać różne zakątki naszego kraju i świata od całkiem nowej strony. Program takich wypraw jest jest pełen porywających atrakcji, których typowy turysta nie dozna z pozycji komfortowego leżaka na balkonie wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób poszukujących interesujących doświadczeń to też znakomita szansa, żeby zdobyć dodatkowe umiejętności, gdyż nierzadko wiąże się ze szkoleniami potrzebnymi do opanowania reguł przeżycia w określonym obszarze. Podczas wycieczki w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak posługiwać się rakami oraz czekanem czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy opanowują podstawy survivalu, jak również tego, jak postępować w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w przypadku lawiny. Należy także dodać, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest trudnymi wyzwaniami wymagającymi zaufania i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Aktywne wycieczki – dokąd można się wybrać?

Najciekawsze wyprawy, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to z reguły wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z mocną kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Turbacz, Babią Górę i Trzy Korony. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się uliczkami najpiękniejszych miast tej wyspy – Trapani, Katanii oraz Palermo. Lecz Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez większych przeszkód poradzą sobie też w czasie wyprawy do Nepalu bądź do Namibii.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]