Malowanie akwarelami jest popularną metodą artystycznego wyrażania siebie i nie ma potrzeby stawać się w tym profesjonalistą, żeby odczuwać z tego przyjemność na co dzień. Dla wielu jest to wszak tylko hobby lub metoda rozluźnienia się po wyczerpującym dniu w pracy i nie oczekują oni osiągnięcia w tej sferze doskonałości. Lecz jeżeli chcesz poznać wszystkie techniki, opłaca się postawić na kurs akwareli.

Niełatwo kontrolować akwarele – zapisz się na kurs malowania akwarelami

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Efekt końcowy sprawia wrażenie bardzo niepozornego i prostego do wykonania, lecz wpływa na niego mnóstwo czynników, o których początkujący twórca nie ma najczęściej pojęcia. Znaczną rolę w samym toku tworzenia ma też koincydencja – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet osoby wprawne w tej technice wcale nie są przeświadczone o tym, iż malunek zawsze będzie taka, jak planowały. Kurs malowania akwarelami to wspaniałe miejsce, aby zacząć swoja drogę z tą techniką malowania i przyswoić sobie pomocne elementarne informacje niezbędne do odnalezienia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile witani, bez względu na to, czy mają już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Instruktorzy kursu w trakcie pierwszych zajęć dokładnie przybliżają właściwości farb akwarelowych, szerokie spektrum technik ich stosowania, a także rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny efekt dzieła.

Atuty uczestnictwa w kursie akwareli

W czasie powszechności internetu nie ma przeszkód, aby odszukać a potem obejrzeć tutoriale, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Niemniej jednak nigdy nie będzie to równie rozwijające jak uczestnictwo w kursie malowania akwarelami pod okiem profesjonalnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W efektywnej nauce umiejętności artystycznych istotne są podpowiedzi, które uczestnicy kursu otrzymują od nauczycieli w czasie pracy. Te korekty umożliwiają w szybszym tempie zdobyć umiejętności, a kursant nie musi zastanawiać się, jaki jego błąd przyczynił się do tego, iż dany efekt nie wyszedł tak jak się spodziewał. Prócz tego nauka w zespole innych ludzi o podobnych zainteresowaniach formuje przyjemną atmosferę wsparcia, które jest niezwykle ważne w stymulacji do ciągłego rozwoju twórczego. Uczestnictwo w rzeczowej analizie twórczości innych kursantów, umożliwia z kolei krytycznie ocenić własne prace już odbyciu kursu.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]