Szukasz więcej informacji o kursie Photoshop? Świetnie trafiłeś! Wejdź na digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od końca XX w. próbuje dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już wystarczająca, aby zdobyć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki na etapie kreowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują głównie specjalistyczne oprogramowanie. Mając tego świadomość wiele początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się poznać popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – bezgraniczna wolność dla twórców

Jest kilka programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako software do obróbki zdjęć, szybko został ulubionym narzędzie ilustratorów i game devów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak między innymi ArtRage, Krita czy Affinity Photo, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych farbami olejnymi, akwarelą lub temperą. Digital painting zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nietrafionych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Kurs malarstwa cyfrowego online to więcej niż tylko nauka najważniejszych funkcji programu

W praktyce uczenie się digital paintingu toczy się w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Naturalnie pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, jednak by rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a zarazem poznać najpopularniejsze metody używania pędzli i wszelkie opcje oprogramowania, polecamy zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do przeróżnych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one tylko podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem szkolenia.

Nasze dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]