Szukasz topazu mistycznego? Wejdź na www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat cieszy się ogromnym uznaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka możnaby mylnie stwierdzić, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem specjalnej techniki produkcji – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi gorąca oraz powlekany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. To z tego względu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – barwy

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień przybiera purpurowy kolor, niebieski zaś jest efektem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe efekty daje obrabianie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Dalekim Wschodzie.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak przed momentem napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie używają go więc do produkcji wisiorków, kolczyków czy innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się także w pracy. Ważna jest też mnogość kolorów, sprawiająca, że prościej możemy wybrać biżuterię do danej kreacji.