Więcej o ametystach na www.ametysty.com.pl

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Brazylii, Paragwaju, Madagaskarze i Indiach. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach królów brytyjskich. Dziś, znajdujemy go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak broszka.

Moc biżuterii z ametystami

Kolczyki czy wisiorki z ametystami warto wkładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.